Pleťové masky a exfoliace
Dopřejte své pleti extra péči díky maskám na obličej a exfoliaci. Peeling odstraňuje odumřelé buňky a pokožka je pak vyhlazená a mladistvá.
#ShowMore#
Masky na obličej
Chcete-li dopřát pokožce více hydratace, detoxikovat ji, bojovat proti vráskám či akné, anebo jiným nedokonalostem, dopřejte jí extra péči v podobě masky na obličej. Obvykle se nanese na vyčištěnou a suchou pleť v dostatečně silné vrstvě a na pokožku se nechává působit po dobu, kterou naleznete v návodu k použití u konkrétního výrobku. Následně masku opláchnete. Existují různé druhy pleťových masek, ať už s konzistencí pasty či krému, pečující plátýnková maska či slupovací pleťová maska. Nejlepší pleťová maska je pro vás ta, která odpovídá vašemu typu pleti.
Hydratační maska na obličej
Díky pleťové masce můžete dodat pokožce hloubkovou a dlouhotrvající hydrataci. Voda je totiž základem krásy – tvoří až 60 % hmotnosti těla! Ztráta vlhkosti v kůži způsobuje nepříjemné pnutí, pocit suchosti, možné je i svědění či olupování. Dehydratace také způsobuje výskyt drobných linek i hlubokých vrásek. Účinnou složkou, která dokáže pleť hydratovat, je například kyselina hyaluronová. Hydratační maska na obličej se 4 formami a 2 přírodními stavebními bloky kyseliny hyaluronové doplní hydrataci a díky tomu je pleť pevnější a hladší.
Noční maska na obličej
Vsadit můžete také na dlouhodobě účinkující bezoplachovou noční masku na obličej, která se nesmývá, ale působí na pokožku během spánku. Díky tomu se účinné látky vstřebají hluboko do pokožky, intenzivně ji hydratují a vyživují. Výsledkem je rozjasněná pleť a mladistvý vzhled.
Čistící pleťová maska na rozšířené póry, černé tečky a akné
Pokud vás trápí akné a problematická pleť, hledejte čistící pleťovou masku na rozšířené póry, která dokáže ucpané póry uvolnit a pleť důkladně vyčistit. Urychlíte tím hojení nevzhledných pupínků a předejdete vzniku nových. Mezi účinné složky může patřit například kyselina salicylová, která exfoliuje, působí protizánětlivě a stimuluje buněčnou obnovu. Regulovat nadměrnou tvorbu kožního mazu a sjednotit tón pleti pomáhá niacinamid (vitamín B3) a koloidní stříbro zase působí protizánětlivě.
Bahenní maska na obličej
Bahenní terapie znali už staří Římané. Hnědá hmota má mnohé blahodárné účinky: čistí a detoxikuje pokožku, napomáhá odstraňovat odumřelé buňky, reguluje tvorbu kožního mazu, má hojivé účinky… Vyhlášené je například maďarské bahno z jezera Hévíz, které je obsaženo v bahenní masce na obličej Omorovicza Deep Cleansing Mask.
Peeling na obličej
Kožní buňky se pravidelně obměňují při procesu zvaném deskvamace. Jejich výměnu můžete podpořit exfoliací, ať už mechanickou či chemickou. Pleti tak pomůžete se zbavit starých odumřelých buněk a také zvýšíte účinnost přípravků při následné péči. Jaký peeling na obličej si vybrat?
Co je mechanický peeling a chemický peeling?
Mechanický neboli fyzikální peeling vyhlazuje texturu tím, že jemně obrušuje kůži a zbavuje ji tak odumřelých buněk. Lze jej provádět například za pomoci mikrodermabrazivního zařízení s diamantovým hrotem a vakuovým sáním.
Oproti tomu chemický peeling využívá účinné složky v kosmetických produktech, které dokáží odumřelé kožní buňky eliminovat a tím pokožku vyhladit. Mezi jemné chemické exfolianty patří AHA kyseliny, jako je například kyselina glykolová (glycolic acid). Nezapomínejte však, že AHA kyseliny zvyšují citlivost pokožky na slunce, proto se doporučuje tyto přípravky používat při večerní rutině anebo po použití nanést opalovací krém se SPF faktorem chránícím pokožku. Exfoliační produkty mohou mít různou formu – vyzkoušet můžete například jemné peelingové polštářky, exfoliační krém, tonikum, peelingovou masku a další.
Diamantový peeling pro citlivou pokožku
Luxusní péči představuje diamantový peeling – diamantové peptidy bojují proti buněčnému stresu a minimalizují poškození buněčné DNA. Peeling je jemný a šetrný k pleti, proto je vhodný i pro citlivou pokožku. U citlivé pleti začněte s méně četnou aplikací peelingu – nejprve jednou týdně a pokud vám bude přípravek vyhovovat, můžete zvýšit frekvenci na 2× týdně.
Bezoplachový exfoliační peeling
Obvykle se přípravky určené pro exfoliaci jemně vmasírují krouživými pohyby do pokožky a následně důkladně opláchnou vodou. Můžete se však setkat i s bezoplachovým exfoliačním peelingem, který stačí nanést na čistý obličej a nechat zaschnout.
Tělový peeling
Peeling si zaslouží nejen obličej, ale i celé tělo, kde dochází k obnově buněk stejně jako v oblasti tváře. Pro hladký mladistvý vzhled pokožky můžete vyzkoušet například tělový peeling Omorovicza Gold Sugar Scrub, který obsahuje koloidní zlato a fair trade třtinový cukr, jenž zjemňuje texturu pleti a odstraňuje odumřelé buňky.